Останньою студентською роботою, яку ви напишете в університеті, коледжі або технікумі є дипломна робота. Даний вид дослідження є досить складним, навіть можна сказати, що найважчим з-поміж усіх, оскільки потребує багато знань у цій сфері та навичок написання й оформлення наукового тексту. Висунути гіпотезу, а далі в процесі дослідження її підтвердити або спростувати — завдання не з легких. Від успішного захисту дипломної роботи напряму залежить “колір” вашого диплома (буде він з відзнакою або ж звичайний), а також наступна ваша реалізація у професійній сфері. Враховуючи це, радимо вам перед написанням дипломної одразу ж об’єктивно оцінити свої можливості та бажання, а також чи співпадають вони між собою.

Якщо ви прагнете отримати відмінну оцінку, в такій важливій справі, як написання дипломної роботи, рекомендуємо довірити професіоналам – спеціалістам компанії ZULU. Ви з легкістю можете замовити дипломну роботу у нас і в результаті залишитись задоволеними, адже серед наших понад 450 спеціалістів чимало викладачів та аспірантів, тому ми знаємо загальні вимоги до написання та правила оформлення дипломної роботи, а отже гарантуємо якість диплому та отримання відмінної оцінки.

Коли варто думати про оформлення?

Існують дві позиції до визначення питання коли треба надавати належного вигляду тексту дипломної роботи:

  1. Спочатку пишемо текст – потім форматуємо;
  2. Одразу ж працювати за правилами.

Обидва варіанти матимуть спільний результат, але ми переконані, що дотримання вимог щодо оформлення повинне бути вже з моменту створення документу. З першого відкриття файлу найкращим варіантом буде вирівняти поля, відступи, розпочати нумерацію і так далі. Такі дії, звичайно, можливі і вкінці, проте якщо зробити це одразу ж, ви автоматично налаштуєте себе на правильний варіант оформлення, структуруєте свою роботу та зможете краще бачити недоліки.

Але де ж взяти ці вимоги: власна фантазія, вимоги викладача, єдиний акт університету? Пропонуємо з’ясувати.

Вимоги до оформлення дипломної роботи:

При написанні будь-якого виду студентських робіт ключове джерело для отримання інформації — методичні рекомендації. Дипломна робота не виняток у цьому випадку.

Photo

Методичка – це, по суті, стандарт написання та оформлення дипломної роботи. У методичці ви можете знайти перелік рекомендованих тем та плану дослідження (детально про те, як вибрати тему для дипломної роботи ми розповідали в нашій іншій статті - дивіться в нашому блозі), вимоги щодо оформлення дипломної роботи, додатків до неї та переліку використаної літератури.

Методичні рекомендації не формуються свавільно: їх створення відбувається на основі певних державних стандартів та нормативів.

Так, наприклад, існує ДСТУ 3008-95 – “Державний стандарт України.

Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення” від 01.01.1996 р. Вважається, що цей ДСТУ максимально наближений до міжнародних стандартів – і фахівці дійсно стверджують, що так і є.

Правила оформлення дипломної роботи:

Правила правилам усім різниця… Важко сказати, що у всіх університетах оформлення дипломних робіт відбувається однаково, проте все ж таки існують певні стандартні вимоги, які фактично є певною мірою уніфікованими.

На що варто звернути особливу увагу:

  1. Шрифт, інтервали, відступи, поля;
  2. Кількість сторінок та співвідношення структурних частин;
  3. Унікальність;
  4. Оформлення додатків та списку використаної літератури;
  5. Оформлення зображень.

Пропонуємо розглянути ці питання детальніше.

Насамперед варто визначити, що розмір сторінки дипломної роботи має бути А4, а орієнтація — книжкова. Це правило ніколи не змінюється (принаймні, у нашій практиці таких випадків не було).

Поля дипломної роботи за стандартних обставин дорівнюють 2 см. зверху, 2 см. знизу, 3 см. зліва, 1 см., але практика показує, що саме з цим аспектом університети дуже часто “граються” та дозволяють собі відходити від правила про стандартні поля, тому варто зважати на це.

Шрифт для оформлення тексту завжди обираємо Times New Roman, чорного кольору, розмір шрифту 14. Проте існують винятки, так, кегль для загального об’єму тексту – 14, підзаголовків – 15, заголовків – 16, а для позначення можливий і 12, тобто можлива варіативність у цьому питанні, тому найкращим варіантом буде уточнити це питання за методичкою або вимогами викладача.

Здебільшого шрифт має бути стандартний (не напівжирний, курсив чи підкреслений), але якщо ви хочете виділити ключові моменти або ж назви структурних елементів диплома – саме це може стати вам у нагоді. При цьому, з кольором гратися слід обережно, класичний чорно-білий варіант точно не підведе!

Photo

Обов’язково! Просто “мастхев” для кожного студента – не забувайте про вирівнювання. Практично 75%, а то і більше, студентів нехтують цим правилом та отримують зменшену оцінку саме у зв’язку з тим, що неналежним чином оформили вирівнювання тексту. Закарбуйте собі у пам’яті при написанні дипломної роботи і навіть для майбутньої практичної діяльності: основний текст – вирівнювання по ширині, заголовки – вирівнювання посередині.

Інтервал між рядками та абзацами, якщо іншого не визначено локальними правилами – це 1,5 см. Також важливим є налаштування відступів у дипломній роботі: загальні відступи ліворуч та праворуч повинні дорівнювати 0, натомість спеціальний відступ першого рядка – це 1,25 см.

У своїх статтях ми розповідали про те, як обрати тему для дипломної роботи та оформити титулку, тому надто акцентувати у даній статті на цьому не будемо. Хочемо нагадати тільки в контексті нумерації сторінок: оскільки дипломна – об’ємна за обсягом робота, на всіх сторінках, крім титульної, потрібно проставляти номер. При цьому починатися нумерація має з цифри 2 (титулка -- сторінка 1, але без номера).

Після титулки оформлюється зміст дипломної роботи, який складається зі вступу, основної частини (розділів, підрозділів), висновків, списку використаної літератури та додатків.

Оформлення дипломної роботи включає як оформлення тексту, так і оформлення зображень, у тому числі графіків, схем, діаграм, картинок та таблиць. Ви можете ознайомитись про це детально у нашій статті: “Як правильно оформлювати зображення у дипломній роботі” - дивіться у нашому блозі.

Якщо коротко, щоб створити будь-яке зображення з наведених можна скористатися вкладкою “Вставити” та вибрати бажаний вид. Можливе створення як кольорових, так і чорно-білих зображень, при цьому не можна забувати, що будь-який малюнок, обов’язково має бути пронумерований арабськими цифрами та мати назву, яка вказується через дефіс після номера. У випадку неодноразового посилання на один і той самий малюнок достатньо лише один раз його розмістити в тексті, а надалі просто зазначити посилання на нього без безпосереднього розміщення. Якщо зображення дуже велике, доцільно його зазначити у додатках, а у тексті навести тільки посилання.

5/5 - (207 голосів)
Оцініть запис

Ви завжди можете звернутись до нас за допомогою, наші перевірені спеціалісти підготують роботу з необхідним для вас рівнем унікальності, що буде відповідати вимогам викладача та вашим побажанням, успіхів в навчанні!