Як написати дипломну роботу

Останній етап навчання у ВНЗ - написання і захист дипломної роботи. Щоб підготувати гарну, якісну роботу, потрібно 2-3 місяці, але в реальності часто студенти зволікають, відкладають і затягують, тому нерідко виходять ситуації, коли часу обмаль, а питань багато. Розберемося, як підготуватися і як почати написання дипломної роботи.

Що таке дипломний проект

Photo

Щоб самостійно виконати таку роботу, необхідно розібратися, що це таке. Під дипломною мається на увазі виконана студентом після завершення навчання кваліфікаційна робота, яка має дослідницький характер. Мета дипломної роботи - закріпити теоретичні знання, розширити їх діапазон, розвинути практичні навички та вміння самостійно здійснювати наукову діяльність, дати оцінку творчого потенціалу.

Теми робіт складаються і закріплюються за студентами на кафедрі факультету, щороку до них вносяться зміни. Студентам дозволено пропонувати власні варіанти тем, з обґрунтуванням їхнього розкриття. За правильністю та своєчасністю написання роботи стежить її керівник - викладач навчального закладу. Дисципліна, що викладається, має відповідати темі.

Якісно і своєчасно написана дипломна робота гарантована, якщо ви звернетеся до наших фахівців.

Нескладні загальні тези допоможуть розібратися, як пишуть дипломну роботу, спираючись на загальні стандарти:

 1. Виклад має чітко відповідати заданій темі, розділи роботи повинні висвітлювати всі подробиці.
 2. Відомості, показники та дані з практичної частини мають бути актуальними, достовірними, перевіреними.
 3. Висновки мають ґрунтуватися на результатах досліджень, які проводяться під час практичної частини.
 4. Цитати і запозичення з різних джерел оформляються за правилами конкретного ВНЗ.
 5. Оригінальність кваліфікаційної роботи не повинна бути меншою за 75%.
 6. Необхідно дотримуватися регламентованої структури роботи. Для цього розділити її на основні блоки: зміст (розгорнутий план), вступ, теорія, практичні дослідження, висновки, список літератури, додатки.

Готовий приклад написання дипломної роботи для ознайомлення можна отримати в нашій компанії.

Як написати дипломну роботу: необхідність створення плану

Перш ніж почати писати диплом, необхідно скласти його план. За час навчання студенти отримують багато різної інформації, яка не завжди потім систематизується в голові. Для вдалого захисту роботи мало бажання і вміння висловлювати свої думки і говорити.

План дипломної роботи - своєрідний графік, який допоможе визначити і дотримуватися ходу написання, структурувати думки, піднести слухачам матеріал у зрозумілій, стислій формі. План допоможе вирішити такі завдання:

 • з усіх боків розкрити задану тему;
 • продемонструвати її актуальність і важливість;
 • вибрати відповідний методичний матеріал;
 • послідовно побудувати думки;
 • підійти до об'єктивних висновків;
 • не забути про прикладний розділ (додатки) - схеми, графіки, таблиці тощо.

Також план допоможе не відхилитися від необхідної структури дипломної роботи. Всі частини диплому мають бути логічно завершеними, а в плані мають бути відображені основні тези і суть розділу.

Поради щодо підбору методичної бази

У питанні, як писати дипломну роботу, наступний крок після складання плану - пошук, підбір і дослідження літератури. Важливий нюанс: інформація має бути актуальною, тому для дослідження потрібно використовувати літературу, видану не раніше 4-5 років тому. Джерела даних: інтернет з його електронними ресурсами, періодичні видання, книжки в бібліотеках. Важливо також додати, що ксерокопії, фото на смартфон, цікаві фрази та нотатки - усе це стане в пригоді для роботи. Що більше досліджених джерел, то краще вийде розкрити тему, знайдеться більше ідей.

Photo

Хороша база матеріалу для написання диплому - вже захищені дисертації за заданою тематикою. Цей варіант джерел інформації має кілька плюсів: мінімізація часових витрат на підбір книжок, видань, монографій, на переробку і вивчення матеріалу, також ви заощадите час на оформленні виносок, що займає не кілька хвилин. Опрацьовуючи дисертації і самостійно вибираючи з їхнього тексту матеріал для диплому, студент глибше занурюється в тему, краще розуміє її проблематику. Це допоможе захиститися на вищий бал.

Після того, як написано план і зібрано методичну базу, настає основний етап - написання диплому (вступ, теорія і практика). Якщо цікаво, чи складно писати диплом самостійно, відповідь позитивна. Це тривалий процес, який протягом усієї роботи вимагає посидючості, праці та терпіння.

Якщо ви не можете виконати дипломну роботу самостійно у зв'язку із зайнятістю, станом здоров'я або сімейними обставинами, ми із задоволенням допоможемо. На нашому ресурсі можна замовити написання дипломної, дізнатися, скільки знадобиться часу і чого це буде коштувати.

Ви завжди можете звернутись до нас за допомогою, наші перевірені спеціалісти підготують роботу з необхідним для вас рівнем унікальності, що буде відповідати вимогам викладача та вашим побажанням, успіхів в навчанні!