Оформлення списку використаних джерел – важлива частина кожної роботи, ця складова частина говорить викладачу про ваш професіоналізм та дотримання методичних вимог, при порушенні оформлення посилань та списку використаних джерел ви навряд чи зможете отримати високу оцінку. Нижче ми розмістити поради, які засновані на нашому 5-річному практичному досвіді у виконання студентських робіт:
Порада № 1
Детально проаналізуйте методичні вимоги до оформлення посилань та списку використаних джерел. ОБОВ’ЯЗКОВО використовуйте лише ті правила, про які зазначено в методичці (порядок появи джерел в тексті, стандарт, за яким необхідно здійснювати оформлення тощо).
Порада № 2
Оформляйте джерела відповідно до сучасних стандартів (наразі найбільш актуальним є ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» з урахуванням правок (код УКНД 01.140.40)), але якщо у методичці вказані більш ранні стандарти – обов’язково слідкуйте методичним рекомендаціям.
Порада № 3
Якщо ви посилаєтесь на джерела де є сторінки (книги, наукові статті, тези тощо) обов’язково вказуйте номер сторінки звідки ви взяли ту чи іншу інформацію таким чином: [4, с. 156], де «4» це порядковий номер джерела, а «с. 156» – номер сторінки звідки була взята інформація.
Порада № 4
Вказувати треба лише те джерело, з якого ви безпосередньо берете інформацію, а не те джерело, на яке вже посилається автор у своїй роботі. Наприклад, уявимо, що ви знайшли наукову статтю І. Іванова, який вказує в своїй науковій статті посилання на книги І. Петрова та С. Сидорова. Ви маєте посилатись лише на наукову статтю І. Іванова оскільки ви БЕЗПОСЕРДЕНЬО аналізувати її при отриманні інформації та першоджерелом у вашому випадку є робота І. Іванова. Дотримання академічної доброчесності є важливою вимогою, особливо якщо це стосується курсових чи дипломних робіт, оскільки їх перевіряють більш прискіпливо.
Порада № 5
Найбільш універсальним є посилання в тексті на джерела у випадку їх появи в тексті, тобто джерело, яке ви використали першим буде під номером [1], друге джерело необхідно позначити [2] і так далі. Якщо не знаєте ваших вимог – дотримуйтесь цього правила.
Порада № 6
Оформлення джерел відповідно до стандартів викликає у студентів ступор та переживання, але треба лише зрозуміти принцип оформлення джерел та в майбутньому ви будете оформляти їх швидко. Рекомендуємо користуватись ресурсами, що здійснюють автоматичне оформлення джерел відповідно до необхідного вам стандарту, наприклад https://www.grafiati.com/uk/ – здійснює оформлення відповідно до ДСТУ 8302:2015 (в мережі багато аналогічних ресурсів).
Ви завжди можете звернутись до нас за допомогою, наші перевірені спеціалісти підготують роботу з необхідним для вас рівнем унікальності, що буде відповідати вимогам викладача та вашим побажанням, успіхів в навчанні!