Зміст
Курсову роботу щороку, а часом і щосеместру пишуть всі студенти закладів вищої освіти (університетів), коледжів та технікумів. Даний вид студентської роботи відноситься до досить складних та об’ємних: так, курсова більша по розміру та більш унікальна, ніж реферат, але порівняно з дипломною роботою поступається за цими показниками.
Писати курсову роботу не важко, але все одно це завдання є довготривалим та таким, що потребує обізнаності у дисципліні та тематиці курсової. Спеціалісти компанії ZULU більш як 5 років офіційно займаються написанням курсових робіт та знають усі тонкощі та секретики, адже серед авторів є чимало викладачів та аспірантів, а також студентів-відмінників, які в цьому завданні справжні профі. Ви можете звернутися до компанії ZULU, замовити курсову роботу та бути впевненими — отримання відмінної оцінки вам гарантовано.
Якщо ж ви бажаєте написати курсову роботу самостійно — ми готові вам дати декілька порад, які обов’язково полегшать виконання завдання та дозволять це зробити максимально швидко і якісно. Нещодавно ми розповідали як вибрати тему курсової роботи, а зараз хочемо розповісти про те, як скласти план.
Що таке план курсової?

Курсова є досить об’ємною роботою, тому потребує структуризації, яка викладається у плані (змісті). Існують два підходи до плану: частина науковців стверджують, що план — це приблизний варіант змісту майбутньої роботи, тобто перелік структурних одиниць (розділів, підрозділів, пунктів). Натомість інші вчені не розділяють “зміст” і “план” та сприймають їх як одне і те ж.
Ми, у свою чергу, переконані, що якогось кардинального значення ототожнення чи розрізнення цих понять немає, але дійсно — план ви погоджуєте з викладачем до початку роботи, а зміст — це вже кінцевий варіант плану, який сформульований та, якщо необхідно, змінений за результатами проведеного дослідження.
Де взяти план?
Відомо про декілька варіантів створення плану:
- Він визначений методичними рекомендаціями (ознайомлення з ними обов’язкове абсолютно для кожного студента, оскільки там містяться вимоги стосовно оформлення курсової, рекомендовані тема, план, перелік рекомендованої літератури, які неодмінно стануть вам у нагоді). План за методичкою є здебільшого орієнтовним. Погодивши в викладачем, ви можете відступити від нього.
- План, рекомендований викладачем. Такий спосіб створення плану, як свідчить наш досвід, використовується вкрай рідко, адже зазвичай користуються методичкою або пропозицією студента щодо теми й плану, проте як варіант план від викладача — цілком можливий.
- План, складений студентом. Такий спосіб використовується у двох випадках: методичкою не визначений план або ж план є у методичці, але студент в силу різних обставин (втратили актуальність окремі пункти, особлива зацікавленість у розгляді конкретного питання тощо) бажає змінити або створити власний варіант плану.
Яка структура плану?
У плані закріплюються назви ключових одиниць курсової роботи. Прийнято розрізняти в структурі плану три частини:
- Вступ;
- Основна частина;
- Висновки.
Додатковими, проте не менш важливими, є список використаної літератури та додатки, які також оформлюються як частини курсової.
Якщо зі вступом і висновком все більш-менш зрозуміло, але ці частини не поділяються додатково, то з основною частиною ситуація дещо складніша.
Основну частину курсової роботи через її об’ємність і складність прийнято поділяти на розділи та підрозділи.
Для чого потрібно “розбивати” основну частину?
Ця частина курсової роботи є об’ємною та багатоаспектною. Для того, щоб текст був логічним та цілісним, при цьому не втрачався сенс, потрібно поділяти його на розділи. Розділи іменуються залежно від предмета, який досліджується у цьому питанні, та додатково може поділятися на підрозділи.

Зазвичай у курсових роботах має бути не менше двох розділів, поділених на підрозділи. Перший розділ є більш теоретичний, другий — практичний. Якщо розділів більше. відповідно один із аспектів (теоретичний або практичний) буде переважати.
При цьому слід враховувати, що усі розділи мають бути орієнтовно одного розміру.
У курсовій роботі сторінки нумеруються, для того, щоб не “загубитися” в позначенні сторінок у змісті курсової доцільно використовути “заголовки”. Так, ви називаєте розділи, підрозділи та інші структурні одиниці в тексті, виділяєте їх і змінюєте стиль шрифту з “Основного тексту” на “Заголовок” або “Підзаголовок” залежно від потреби.
Далі на сторінці, де заплановано, що має бути зміст (друга сторінка, одразу ж після титульної сторінки), обираєте “Вставити” - “Зміст”. Такі дії не лише полегшать оформлення змісту, а ще й в результаті зміст виглядатиме охайно та не доведеться його редагувати.
Якщо ж вноситимуться будь-які зміни до назв структурних елементів або номеру сторінок, зміст легко можна буде оновити, натиснувши відповідне віконце.
Як бачимо, створити план не важко, важче — дотримуватися його в процесі написання.
Пропонуємо вам ознайомитися із варіантом оформлення плану курсової роботи. Впевнені, він стане вам у нагоді!
Ви завжди можете звернутись до нас за допомогою, наші перевірені спеціалісти підготують роботу з необхідним для вас рівнем унікальності, що буде відповідати вимогам викладача та вашим побажанням, успіхів в навчанні!