Протягом навчання в університеті, коледжі або технікумі кожен студент неодноразово зустрічається з написанням рефератів, курсових, дипломних робіт, які мають стандартну структуру та чітко визначені вимоги.

Photo

Проте, такі студентські роботи не є винятковими, сьогодні досить популярним завданням є написання есе. Даний вид дослідження є досить складним, оскільки потребує не лише глибоких знань у цій темі, а ще й навичок написання й оформлення наукового тексту, вміння аналізувати, висловлювати критику та власну думку.

Написання есе – це завдання не з легких, але однозначно під силу кожного автора компанії ZULU. Ви можете замовити есе у наших спеціалістів, зекономити свій час, нерви, сили та бути впевненими, що вашу роботу буде виконано на найвищому рівні відповідно до всіх вимог і рекомендацій викладачів.

Що таке есе?

Офіційного визначення терміну “есе” немає, проте враховуючи загальні ознаки есе можна його легко сформулювати. Так, поняття “есе” можна розуміти як невеликий за обсягом вид студентської роботи, у якому висловлюються власні думки, висновки та рекомендації у вільній формі без чітко визначеної структури та плану.

Есе — це завдання, яке потребує не сухої констатації фактів та бездумного копіювання чужих позицій, а творчого підходу. Есе – це політ вашої фантазії, тому його досить часто відносять не до наукового жанру текстів, а до науково-популярного.

Ключові риси есе:

  1. Невеликий обсяг. Здебільшого есе пишуть до 3-4 сторінок, проте зустрічаються випадки, коли есе сягають від 1,5 сторінки до 10 сторінок.
  2. Вузька проблемна тема. Писати про вирішене або надто широке питання в есе недоцільно.
  3. Суб’єктивність та індивідуальність. Есе — це ваше особисте судження, тут не місце я великої кількості посилань на думки інших, але есе – це найкращий варіант, щоб проявити свою індивідуальність, творчість та нестандартний підхід до проблеми.
  4. Умовна структура. Есе не вимагає написання плану, проте все одно важливими частинами есе є вступ, основна частина та висновки, тобто певна структура повинна бути у будь-якому випадку.

Як написати есе?

Перш ніж почати писати есе потрібно встановити чи передбачені у вашому закладі вищої освіти які-небудь методичні вимоги з цього приводу, а також якими є побажання викладача. Зазвичай у методичці наводяться вимоги стосовно оформлення есе (розмір шрифту, сторінки, об’єм тощо), титульної сторінки (якщо вам пощастить, університет може надати навіть її зразок), а також висловлюється чи потрібно наводити список використаної літератури та яким має бути рівень унікальності.

Photo

Наступним кроком є вибір теми есе. Які є варіанти цього процесу? Так, можна виділити три “джерела” тем есе:

  1. Визначений перелік тем есе у методичці;
  2. Запропонована викладачем тема;
  3. Власний вибір.

Варто зазначити, що у будь-якому випадку практично завжди ви можете обрати тему дослідження на власний розсуд, адже суть есе і полягає у тому, що потрібно висловити думку з певного питання, яке має бути цікавим та зрозумілим для вас.

План есе – це те, чим досить часто нехтують. Через невеликий обсяг есе вважають, що визначення структурних елементів є непотрібним, проте така позиція є помилковою. Так, в есе не зазначається план (зміст), проте воно все ж таки має свою структуру.

Як і будь-яка студентська робота есе повинно включати вступну, основну частини та висновки. Бажаним також є зазначення списку використаної літератури, однак якщо методичкою чи викладачем не визначається необхідність вказання джерел, це можна не робити.

За обсягом вступна частина і висновки складають 0,5-1 сторінку, основна частина - 2-5 сторінок, додаткову сторінку займають титулка і список використаної літератури.

Чому важливо все ж таки вказувати джерела, які ви використовували під час написання есе?

По-перше, це позначає вашу зацікавленість у вирішенні проблемного питання.

По-друге, список літератури вказує про ваше ознайомлення з позицією інших науковців, при цьому це не зобов’язує вас підтримувати своїх “попередників”: ви можете визначити точки зору вчених як приклади для підкріплення власної думки або ж спростовувати її, наводячи гарні аргументи.

Поради для успішного есе:

  1. Оберіть тему до душі. Тема есе має викликати у вас або почуття піднесення (вмотивованості, бажання розповісти про питання в позитивному ключі), або ж різке занепокоєння чи невдоволення. Есе повинне бути цікавим та динамічним. Це не звичайний шкільний твір, а чітко окреслена проблематика, яка має певне суспільне значення.
  2. З перших речень заінтригуйте, підведіть до ключового питання. Досить часто на початку есе використовують цитати. Переконані, якщо ви їх підберете правильно, це виглядатиме стильно та сучасно, та й одразу ж змусить задуматися, а що ж можете сказати саме ви – автор есе.
  3. Не пишіть надто “сухо” та науково. Есе пишеться у довільній формі, тому надмірна академічність може важко сприйматися. Не варто використовувати надто багато термінів, складних наукових конструкцій, проте й велика кількість епітетів, порівнянь може виглядати “по-дитячому”, звісно, якщо іншого не вимагає специфіка дисципліни, з якої ви пишете есе.
  4. Не переписуйте чужі думки, формулюйте власну позицію. Досить часто студенти бояться викласти своє бачення вирішення проблеми, дати власну оцінку ситуації, особливо коли вони не згодні із суспільною думкою. Проте це зовсім неправильно. Есе на те й есе, щоб сміливо ділитися зі світом своїми враженнями щодо поставленого питання, а викладач на те й викладач, щоб не тільки вчити загальним положенням, а й розвивати у студентів уміння мислити, аналізувати та формулювати думку.
  5. Не забувайте про унікальність. При написанні будь-якої студентської роботи, у тому числі есе, потрібно пам’ятати про дотримання правил академічної доброчесності, які насамперед передбачають посилання у роботі на використані джерела. Для того, щоб дотриматися всіх вимог найкращим варіантом є поставити запитання викладачу яким сервісом для перевірки унікальності він користується та орієнтуватися на показники саме цього антиплагіату. При цьому доцільно також перевірити роботу за допомогою інших програм, щоб вже впевнено говорити про виконання своїх обов’язків щодо оригінальності есе. Існують різні способи як обійти антиплагіат, наприклад рерайтинг та багатоетапний переклад тексту, проте і вони можуть виявлятися спеціальними програмами, тому не забезпечують 100%-надійність.
  6. Чітко прописуйте висновки. У основній частині тексту ви можете наводити різні сторони питання, різні шляхи вирішення питання, аргументи “за” та “проти”, але до кінця есе ви повинні визначитись із своєю позицією та чітко вказати її у висновках. Дуже позитивним буде у випадку виявлення певної проблеми, наприклад, прогалини в законодавстві, надати рекомендації для її розв’язання або визначити необхідність та шляхи покращення ситуації.

Загалом, есе є дуже цікавим та неординарним видом студентської роботи, який потребує не лише уміння копіювати текст, а ще й аналізувати думки оточуючих, критично ставитися до них та висловлювати свою позицію. При написанні есе важливо не боятися зіштовхнутися з абсолютно протилежною думкою викладача чи одногрупників. Есе – це ваш творчий доробок, а не сухий текст. Якщо ви сумніваєтесь у власній можливості написати есе, ви завжди можете звернутися до спеціалістів компанії ZULU, які виконають все на найвищому рівні та забезпечать отримання відмінної оцінки.

5/5 - (244 голоса)
Оцініть запис

Ви завжди можете звернутись до нас за допомогою, наші перевірені спеціалісти підготують роботу з необхідним для вас рівнем унікальності, що буде відповідати вимогам викладача та вашим побажанням, успіхів в навчанні!