
При написанні студентських робіт у будь-якому навчальному закладі незалежно від спеціальності чи дисципліни ви будете вимушені використовувати різноманітні джерела: монографії, статті, тези науковців, підручники та науково-популярну літературу, а також різноманітні інтернет-ресурси. Одразу ж виникає питання: що робити з цим усім масивом інформації, як знайти потрібне та не отримати критику викладача через неправильно підібрану літературу.
Найкращим варіантом, щоб правильно підібрати літературу для написання дипломної роботи, курсової роботи, реферату, есе тощо буде звернутися до спеціалістів компанії ZULU. Ми працюємо понад 5 років над написанням студентських робіт та точно знаємо, як виконати будь-яке завдання якісно, за всіма методичними вимогами та побажаннями викладача, швидко та на оцінку “відмінно”, тому чекаємо на ваші звернення!
Але ми також готові поділитися нашими секретами, як підібрати літературу та оцінити достовірність джерела інформації.
Робота з інтернет-ресурсами
Років 10 тому стандартним варіантом було шукати потрібну літературу в бібліотеці. Якщо ви звернулися до бібліотеки університету, на 90% ви можете одразу бути впевненими в правдивості джерел. Сьогодні ж ми всі знаходимось в інформаційному середовищі й знайти бажані відомості в Інтернеті можемо за лічені хвилини.

Це значно пришвидшує процес написання студентської роботи, робить зручнішим оформлення списку використаної літератури, водночас, погіршує вибір та підбирання саме якісних джерел.
Перевірка джерел на достовірність передбачає встановлення перевіреності та відповідності дійсності кожного факту, який висвітлюється в матеріалі. Достовірне джерело містить інформацію, яка є повною та чіткою, ім’я автора та першоджерела. Натомість недостовірні джерела містять неправдиві, вигадані відомості, які викликають сумнів або вводять в оману.
Окрім цього, для початку варто пам’ятати про безпеку в Інтернеті:
- Не користуйтесь російськими сайтами;
- Не переходьте по незрозумілим посиланням;
- Не надавайте доступ до важливих особистих даних;
- Перевіряйте, щоб сайт, яким ви користуєтесь, був https а не http;
- Якщо доступ до сайту платний – обережно передавайте дані картки, щоб не натрапити на шахраїв.
Як оцінити достовірність джерела?
- Оцініть професійність сайту. Використання Вікіпедії є не бажаним, адже будь-хто може створювати та редагувати статті на цьому сайті. Таке ж правило дії до сайтів, де публікуються школярі та студенти і їхні роботи ніхто не перевіряє. Найкращим варіантом буде використовувати фахові видання і спеціальні ресурси для поширення наукових робіт. на кшталт Google Academia.
- Перевірте чи зазначені автор, дата публікації та першоджерело. Візьмемо, до прикладу, дипломну роботу. Для її виконання ви повинні ознайомитись з методичними рекомендаціями, де містяться вимоги до оформлення дипломної роботи. Там обов’язково зазначатиметься вимога сформувати список використаної літератури. А як же це зробити, якщо відсутні будь-які відомості, наявне тільки посилання на незрозумілий сайт? Однозначно, що це неможливо.
- Дізнайтесь автора сайту, де ви берете інформацію, та відгуки про нього. Сайти та джерела рф не використовуйте категорично!
- Перевірте декілька джерел та інформацію, яка в них міститься, на схожість та правдивість. Також порівняйте інформацію з тією, що була надана викладачем. Якщо інформація з сайту виглядає безглуздою – не використовуйте її.
Дотримуючись цих простих правил ви обов’язково зможете знайти достовірну інформацію та отримати відмінну оцінку. Компанія ZULU бажає вам успіхів в навчанні!
Ви завжди можете звернутись до нас за допомогою, наші перевірені спеціалісти підготують роботу з необхідним для вас рівнем унікальності, що буде відповідати вимогам викладача та вашим побажанням, успіхів в навчанні!