Написання дипломної роботи – це дуже важливий етап навчання кожного студента університету, а іноді і коледжу та технікуму. Від успішного захисту дипломної роботи напряму залежить “колір” вашого диплому (буде він з відзнакою або ж звичайний), а також наступна ваша реалізація у професійній сфері.

Написання, оформлення та захист дипломної роботи потребують ґрунтовного дослідження та вагомих знань. Недарма ж дипломна вважається найскладнішим видом студентської роботи!

Якщо з написанням основного масиву – тексту дипломної роботи більш-менш усе зрозуміло, то таке завдання, як створення та оформлення графіків, таблиць, схем, інших зображень зазвичай змушують студентів добряче нервуватися.

Але дане завдання – це не проблема для спеціалістів компанії ZULU. Замовивши написання дипломної роботи у нас, ви однозначно залишитесь задоволеними, адже серед наших понад 450 спеціалістів чимало викладачів та аспірантів, тому ми знаємо загальні вимоги до написання та оформлення дипломної роботи, а отже гарантуємо якість диплому та отримання відмінної оцінки.

Перш ніж починати оформлювати діаграми, графіки, схеми радимо вам ознайомитися з методичними рекомендаціями, де насамперед буде визначено правила оформлення дипломної роботи, у тому числі загальні вимоги до оформлення зображень (картинок): колір, розмір, можливі шрифти тощо.

Оформлення графіків у дипломних роботах:

Графіки – це лінійні діаграми. Тому перш ніж говорити про графіки, пропонуємо дати характеристику діаграмам. Діаграми зазвичай розміщуються безпосередньо після їх згадки у тексті, але якщо методичкою визначено їх зазначення в додатках — варто зробити саме так.

Photo

Щоб створити діаграму потрібно скористатися вкладкою “Вставити” та вибрати бажаний вид діаграми. Найпопулярнішими є гістограма, стовпчаста, лінійна та секторальна діаграми.

Можливе створення як кольорових, так і чорно-білих діаграм – усе залежить від вашого бажання та фантазії.

Діаграма, як і будь-який малюнок, обов’язково має бути пронумерована арабськими цифрами та мати назву, яка вказується через дефіс після номера.

Графік, у свою чергу, повинен також мати нумерацію, назву та правильне розташування. У випадку неодноразового посилання на один і той самий графік достатньо лише один раз його розмістити в тексті, а надалі просто зазначити посилання на нього без безпосереднього розміщення.

Графіки створюються у двомірній системі координат, де переважним є горизонтальне розташування, тому незалежна змінна розташовується на осі абсцис. Орієнтиром для оцінки позитивних величин служить точка відліку, тому відстеження руху відбувається одночасно вгору або вліво.

Найкращим варіантом буде використання у графіку ліній різної товщини і кольору, адже це дозволить найкраще простежити зміни та результати дослідження. При цьому фон рекомендується не використовувати – він забиратиме увагу на непотрібне та може сприяти прийняттю неправильних висновків у процесі дослідження.

Оформлення схем у дипломних роботах

Для більшості студентів схематичні зображення – один із найулюбленіших видів зображень. Вони досить легкі у створенні та максимально корисні у використанні.

Створюються схеми за допомогою опції “Фігури”, при цьому особливу увагу потрібно приділити створенню єдиного стилю дипломної роботи: зображати схеми варто у тому ж стилістичному оформленні, що й інші елементи візуалізації – зображення, діаграми, графіки, таблиці. Так потрібно робити не лише для того, щоб все гарно виглядало, а ще й щоб у викладача не виникла навіть думка про те, що схема є не вашим власним напрацюванням, а плагіатом.

Photo

Оформлення таблиць у дипломних роботах:

Оформлювати таблиці – найпростіше завдання серед створення зображень, адже щоб його виконати достатньо скористатися опцією “Таблиця” та обрати кількість стовпчиків та рядків. Також можна визначити за своїм уподобанням колір таблиці, але здебільшого використовують саме чорно-білий варіант.

Як оформлювати зображення в дипломі:

Дане завдання також є зовсім нескладним. Щоб його виконати достатньо скористатися опцією “Вставити”. При цьому можна обрати зображення як з комп’ютера, так і з Інтернету, проте використовувати чужі зображення можна лише із зазначенням їх автора та походження джерела. У іншому випадку таке запозичення становитиме плагіат та через порушення правил академічної доброчесності може потягнути отримання незадовільної оцінки.

Дотримуючись таких простих правил ви з легкістю зможете оформити таблиці, схеми, діаграми, графіки та інші зображення у вашій дипломній роботі. Компанія ZULU бажає вам успіху у цьому та завжди готова надати допомогу на написанні дипломної роботи!

5/5 - (215 голосів)
Оцініть запис

Ви завжди можете звернутись до нас за допомогою, наші перевірені спеціалісти підготують роботу з необхідним для вас рівнем унікальності, що буде відповідати вимогам викладача та вашим побажанням, успіхів в навчанні!